ANAF pune în vânzare o monedă de aur din 1915.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Licitații Constanța: ANAF pune în vânzare o monedă de aur din 1915

ANAF a anunțat o licitație programată pentru data de 28 iunie 2026, în care va fi scoasă la vânzare o monedă de aur (980%) emisă în anul 1915, având pe revers portretul lui Franz Iosif. Acest obiect ar putea atrage atenția colecționarilor și pasionaților de numismatică.

Conform organizatorilor, moneda prezintă semne de uzură, iar detalii suplimentare despre aceasta pot fi obținute la sediul A.J.F.P. Constanța, în Compartimentul Valorificare Bunuri Confiscate, situat pe B-dul Tomis nr. 312 A, camera 102. Aici, se pot vizualiza atât raportul de expertiză, cât și documentația foto aferentă.

Licitația va începe de la prețul de 10.139,70 lei (inclusiv TVA de 21%) și va avea loc la sediul Trezoreriei Constanța. Participarea la licitație implică o taxă de 1.013,97 lei.

Etichete:
Distribuie acest articol
Lasa un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *