Claudia Cambrea a fost înlăturată din funcția de conducere a Spitalului de Boli Infecțioase din Constanța.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Schimbări în conducerea Spitalului de Boli Infecțioase Constanța

Claudia Cambrea a fost eliberată din funcția de manager interimar al Spitalului de Boli Infecțioase din Constanța, unde a activat din 2021, după demiterea Stelei Halichidis. În locul ei, Raluca Vasilica Tertess a fost numită interimar. Decizia a fost semnată de primarul Vergil Chițac.

În același timp, spitalul derulează un concurs pentru ocuparea postului de manager al unității sanitare. Persoanele interesate au avut termen până pe 13 mai 2026 pentru a-și depune dosarele.

Distribuie acest articol
Lasa un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *