0:00
Schimbări în conducerea Spitalului de Boli Infecțioase Constanța
Claudia Cambrea a fost eliberată din funcția de manager interimar al Spitalului de Boli Infecțioase din Constanța, unde a activat din 2021, după demiterea Stelei Halichidis. În locul ei, Raluca Vasilica Tertess a fost numită interimar. Decizia a fost semnată de primarul Vergil Chițac.
În același timp, spitalul derulează un concurs pentru ocuparea postului de manager al unității sanitare. Persoanele interesate au avut termen până pe 13 mai 2026 pentru a-și depune dosarele.
