Victorie pentru echipa de rugby Under-18 CSM – ACS Tomitanii Constanța
Echipa de rugby Under-18 CSM – ACS Tomitanii Constanța a obținut o nouă victorie în cadrul turneului play-off al Campionatului Național destinat juniorilor II.
În cea de-a patra etapă (prima din retur), jucătorii antrenați de Cristian Cojocaru și Onal Agiacai au disputat un meci în deplasare împotriva CSS2 Baia Mare, reușind să se impună cu scorul de 15-11.
Următorul meci pe teren propriu
CSM – ACS Tomitanii Constanța va juca următorul meci din play-off miercuri, 20 mai 2026, pe teren propriu, pe stadionul Mihai Naca din Constanța, împotriva echipei CS Rapid – CSS Bârlad.
Partida este programată să înceapă la ora 11.00, iar intrarea va fi liberă.
Rezultatele din play-off
Până în prezent, CSM – ACS Tomitanii Constanța a înregistrat în play-off trei victorii și o înfrângere:
- 17-10 acasă cu CSS2 Baia Mare
- 13-31 în deplasare cu CS Rapid – CSS Bârlad
- 40-14 în deplasare cu CSU RC Cristian – CSR Săcele
- 15-11 în deplasare cu CSS2 Baia Mare
