CSM – ACS Tomitanii Constanța obține o nouă victorie în turneul play-off Under-18, în deplasare la CSS2 Baia Mare.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Victorie pentru echipa de rugby Under-18 CSM – ACS Tomitanii Constanța

Echipa de rugby Under-18 CSM – ACS Tomitanii Constanța a obținut o nouă victorie în cadrul turneului play-off al Campionatului Național destinat juniorilor II.

În cea de-a patra etapă (prima din retur), jucătorii antrenați de Cristian Cojocaru și Onal Agiacai au disputat un meci în deplasare împotriva CSS2 Baia Mare, reușind să se impună cu scorul de 15-11.

Următorul meci pe teren propriu

CSM – ACS Tomitanii Constanța va juca următorul meci din play-off miercuri, 20 mai 2026, pe teren propriu, pe stadionul Mihai Naca din Constanța, împotriva echipei CS Rapid – CSS Bârlad.

Partida este programată să înceapă la ora 11.00, iar intrarea va fi liberă.

Rezultatele din play-off

Până în prezent, CSM – ACS Tomitanii Constanța a înregistrat în play-off trei victorii și o înfrângere:

  • 17-10 acasă cu CSS2 Baia Mare
  • 13-31 în deplasare cu CS Rapid – CSS Bârlad
  • 40-14 în deplasare cu CSU RC Cristian – CSR Săcele
  • 15-11 în deplasare cu CSS2 Baia Mare
Distribuie acest articol
Lasa un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *