0:00
Performanțe remarcabile ale sportivelor de la CSM Constanța la Cupa României la Box
Sportivele de la CSM Constanța au avut o prestație deosebită la Cupa României la Box, desfășurată la Eforie Nord, reușind să aducă clubului patru medalii. Cea mai strălucită realizare a fost obținută de Amalia Niță, care a câștigat medalia de aur la categoria senioare, 75 de kilograme.
Alte trei pugiliste ale clubului constănțean au reușit să urce pe podium. Ionela Dorina Șoacăț a obținut medalia de argint la tineret, categoria 60 kg, în timp ce Alina Cristina Șoacăț (50 kg) și Cristina Maya Filip (60 kg) au câștigat medalii de bronz la junioare. Sportivele au participat la competiție sub îndrumarea antrenorului Mihai Constantin.
