Depistarea a doi bărbați cu dreptul de a conduce suspendat în Constanța
Polițiștii din Constanța au identificat recent doi bărbați care conduceau vehicule în ciuda suspendării dreptului de a conduce. Unul dintre aceștia a fost implicat într-un accident rutier.
Incidentul din Năvodari
La data de 11 mai, în jurul orei 9.30, agenții de poliție din Năvodari au depistat un bărbat de 30 de ani, care conducea un autoturism pe Mamaia Nord, având dreptul de a conduce suspendat. În acest caz, cercetările continuă.
Evenimentul din Cogealac
În aceeași zi, dar la miezul nopții, polițiștii de la Secția 2 Poliție Rurală Cogealac au identificat un alt bărbat, în vârstă de 24 de ani, care a condus un autoturism pe strada Alexandria din localitate, având de asemenea dreptul de a conduce suspendat. Acesta a fost implicat și într-un accident rutier, soldat cu pagube materiale. Cercetările în acest caz sunt în desfășurare.
