Sportivii CSM Constanța domină podiumul la etapa a 2-a a Cupei Mării Negre, la categoria Under-15.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Cicliștii de la CSM Constanța domină podiumul la Cupa Mării Negre

Cicliștii de la CSM Constanța au reușit să monopolizeze podiumul la categoria Under-15 în cadrul celei de-a doua etape a Cupei Mării Negre, competiție de șosea destinată copiilor, desfășurată la Techirghiol, în județul Constanța. Cristian Boiagian a obținut locul 1, Lucas Dumitrache s-a clasat pe locul 2, iar Andrei Bunghez a terminat pe locul 3. La categoria feminină Under-15, Antonia Fulina s-a situat pe locul 3.

Felicitări sportivilor antrenați de Victor Bănescu! Hai, Constanța!, este mesajul transmis de CSM Constanța.

Concursul adună tineri cicliști

Competiția organizată de Clubul Județean de Ciclism Constanța a reunit la start 40 de copii, la categoriile de vârstă U9 – U15. Etapa a 3-a este programată pentru 3 octombrie 2026.

Distribuie acest articol
Lasa un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *