Un bărbat de 42 de ani a fost salvat după un stop cardio-respirator! Dr. Adnan Mustafa și echipa SMURD au realizat o intervenție extraordinară.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Salvarea unui bărbat de 42 de ani după un stop cardio-respirator

Un bărbat în vârstă de 42 de ani a suferit un stop cardio-respirator în afara spitalului, dar a fost salvat datorită intervenției rapide a echipajului SMURD Medgidia și a medicilor cardiologi, sub coordonarea dr. Adnan Mustafa, de la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” din Constanța.

Pacientul a fost resuscitat și transferat de urgență la spital, unde a fost supus unei proceduri de stentare efectuate de dr. Adnan Mustafa. Deși prognosticul inițial era rezervat din cauza gravității situației, bărbatul a reușit să se recupereze complet.

În prezent, acesta se află într-o stare stabilă, conștient și urmează să fie externat în curând. Dr. Adnan Mustafa a împărtășit imagini din timpul intervenției, evidențiind colaborarea eficientă cu echipa SMURD Constanța, în data de 10 mai.

Distribuie acest articol
Lasa un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *